Aktivity

Na krídlach anjelov


     Ľudský život je vzácny a nenahraditeľný. Každý má právo rozvíjať svoje talenty a schopnosti. My sme sa spolu s našimi deťmi v stredu, 18. októbra 2017, zúčastnili 5. ročníka benefičného kultúrneho a náučného podujatia Na krídlach anjelov. Tento benefičný koncert je organizovaný pod záštitou združenia Nádej v Ladomerskej Vieske a Občianskeho združenia Milan Štefánik. Podujatie je organizované pre telesne a mentálne postihnutých ľudí. Pre účastníkov boli okrem kultúrneho programu pripravené tvorivé dielne, kde mohli všetci účastníci prejaviť svoje zručnosti, talenty a  tvorivého ducha, ktorý sa nachádza v každom jednom z nich.

     Toto podujatie je výnimočné, nie len vďaka svojej kvalitnej organizácii a rozmanitému programu. Jeho hlavným prínosom je nádej, ktorú vlieva do sŕdc všetkých zúčastnených. Každý sme sa narodili nejaký. Jeden vysoký, druhý nízky. Jeden  hnedovlasý, druhý blonďavý. Jeden zdravý, druhý s nejakým hendikepom. Avšak všetci sme sa narodili ako plnohodnotné bytosti. A toto podujatie nám to všetkým pripomína! Bez ohľadu na hendikep sme talentovaný. Bez ohľadu na hendikep, môžeme svoje dary a talenty využívať a vytvárať diela, ktoré prinášajú radosť. Aj s hendikepom sa môžeme začleniť do spoločnosti, byť je plnohodnotnou súčasťou a obohacovať ju. Toto je posolstvom benefičného koncertu Na krídlach anjelov. Všetci sme výnimočný a máme právo na plnohodnotný život.

     Všetkým organizátorom patrí obrovská vďaka zato, že v ľuďoch, nech je ich hendikep a osud akýkoľvek, dokáže prebudiť skryté talenty. Naučiť ich s nimi pracovať a začleniť sa do spoločnosti. Sme veľmi vďačný, že vôbec takýto projekt existuje a my sme mohli byť jeho súčasťou.

 

Spísala: Ing. Edita Mašírová, DeD Nová Baňa

Vložila: Mgr. Gregušovásmall_anjeli2017 (1).jpg 


Úvod

Galéria

Kontakt

Úvod   |   O nás   |   Aktivity   |   OZ Priateľstvo   |   Pomáhajú nám   |   Galéria   |   Kontakty
© 2020 Detský domov Nová Baňa